Oblicza epok 1.1- podręcznik do historii dla szkół średnich

20 kwietnia 2022

Podręczniki do historii to książka, którą musi posiadać każdy uczeń szkoły średniej, niezależnie do tego, czy znajduje się w liceum, czy też w technikum. Jest to książka, która została napisana przez kilku autorów, a mianowicie: Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski. Ta grupa autorów stworzyła książkę oblicza epok 1.1. Jest to pierwsza część podręcznikowej serii. Co warto o niej wiedzieć oraz co można w niej znaleźć? Można się o tym przekonać poniżej.

Oblicza epok- podręczniki do historii

Oblicza epok to podręcznik do historii, który został stworzony przez aż trzech autorów pod szyldem wydawnictwa Wsip, które jest na rynku wydawniczym już bardzo długo i cieszy się sporym uznaniem. Wsip ma ofertę książek dla szkół średnich nie tylko z historii, ale też z innych przedmiotów. Warto wiedzieć, że podręcznik oblicza epok to relatywnie nowa propozycja na rynku, która została stworzona z myślą o aktualnych wymaganiach Ministerstwa Edukacji. Warto się jej przyjrzeć nieco bliżej i poznać jej liczne zalety. Co można znaleźć na kartkach tego podręcznika?

Oblicza epok 1.1- co warto wiedzieć na temat tego podręcznika?

Oblicza epok to książka, która została stworzona z myślą o tym, by uczeń mógł przyswoić nową wiedzę w prosty sposób. Książka jest idealną pozycją dla wszystkich tych osób, które chcą zapoznać się z historią w postacie nie tylko tekstu, ale też bogatych grafik oraz zdjęć, które przedstawią nieco więcej na temat dawnych czasów. Warto wiedzieć, że w tej pozycji można znaleźć następujące działy: średniowiecze, a także losy Greków oraz Rzymian, jak i rozdział na temat Biblii. Książka jest bogata w treść, która może przydać się nie tylko na lekcji, ale też na maturze z historii, którą uczniowie mogą wybrać sobie na koniec szkoły średniej. Warto także wiedzieć, że książka posiada następne kontynuacje, z którymi uczeń może zetknąć się na dalszych etapach nauki. Oblicze epok 1.1 to świetna propozycja dla wszystkich uczniów na rozpoczęcie szkoły średniej. 

#oblicza epok 1.1