Paneliści

Barbara Bartkowiak - Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości
Współtwórca polskiego systemu instytucji finansowych i szkoleniowo-doradczych wspierających rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności w Polsce. W latach 1974 - 1988 pracowała w Narodowym Banku Polskim, a w latach 1989 - 1996 w Pomorskim Banku Kredytowym S.A. jako Dyrektor Departamentu - Członek Zarządu, Wiceprezes Zarządu,
a następnie jako Prezes Zarządu. Od 1997 r. współtworzyła oraz wdrażała największe systemy finansowe w Polsce (fundusze pożyczkowe, poręczeniowe i venture) oraz szkoleniowo-doradcze dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jest Prezesem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczościi Funduszu Poręczeń Kredytowych POLFUND S.A. - wiodących instytucji otoczenia biznesu – oferujących przedsiębiorcom dostęp do największych funduszy pożyczkowych i poręczeń kredytowych w Polsce, funduszy kapitału podwyższonego ryzyka, sieci aniołów biznesu, usług szkoleniowych, doradczych i proinnowacyjnych. Pełni też funkcje głównego Menedżera Sieci Aniołów Biznesu AMBER oraz Funduszu Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED. Dr nauk ekonomicznych, absolwentka Wydziału Inżynieryjno- Ekonomicznego Politechniki Szczecińskiej. Laureatka wielu nagród i wyróżnień z zakresu wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności. Autorka i współautorka ponad 60 publikacji i książek z zakresu finansów, bankowości, alternatywnych źródeł finansowania oraz wspierania innowacyjności.

Andrzej Głowacki - Prezes Zarządu DGA SA
Andrzej Głowacki pracuje zawodowo od 1983r. Do 1990r. jako Dyrektor Finansowy, prokurent w firmach państwowych i prywatnych Spółkach. Od 1990r. związany z konsultingiem i doradztwem strategicznym. Od 1995r. Prezes Zarządu Spółki DGA S.A., która od 2004r. jest notowana na GPW. Jest Członkiem Rady Nadzorczej kilku Spółek prawa handlowego, w tym trzech z Grupy Kapitałowej DGA.
W trakcie 21 lat działalności doradczej, a od 5 lat także inwestycyjnej – pod jego kierunkiem zostało zrealizowanych kilkaset projektów doradczych. Największe z nich to: Doradztwo finansowe i prawne przy tworzeniu największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym: Grupa Energetyczna ENEA S.A., Koncern Energetyczny ENERGIA PRO S.A.; 15-letnia współpraca z Ministerstwem Skarbu Państwa; Współpraca z ponad dwustu małymi i średnimi firmami; Doradztwo strategiczne i operacyjne m.in. dla ENEA S.A., CERMAG, KSC oraz dla Spółek Grupy Kapitałowej DGA.

Łukasz Kręski - Partner Zarządzający, Wiceprezes Zarządu Supernova IDM Management 
Łukasz Kręski od 11 lat specjalizuje się w poszukiwaniu możliwości inwestycyjnych w sektorze e-commerce, innowacyjnych technologii oraz outsourcingu usług B2B. Jego profil zawodowy jest ściśle związany z odniesionymi sukcesami w roli przedsiębiorcy. Zanim założył Supernowa IDM Fund i Supernova IDM Managament, był założycielem i managerem dwóch przedsiębiorstw: eSky.pl oraz Work Express. Oba przedsięwzięcia z fazy start-up doprowadził do pozycji liderów w swoich branżach - eSKY.pl w zakresie turystyki on-line, natomiast Work Express w dziedzinie doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Dla Work Express pozyskał w 2010 r. inwestora branżowego z Niemiec. Przewagę konkurencyjną zbudował dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych, specjalistycznej wiedzy marketingowej oraz udanej ekspansji na rynki zagraniczne.
Obecnie jako jeden z Partnerów Zarządzających kieruje : SUPERNOVA IDM MANAGEMENT, SUPERNOVA IDM FUND, BBI Capital NFI, BBI SEED FUND.
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach na kierunku Marketingowe Zarządzanie Przedsiębiorstwem.

Krystian Stypuła - Założyciel, Członek Rady Nadzorczej home.pl
Krysztian Stypuła - szczecinianin, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Jeden z założycieli home.pl - największej polskiej firmy, zajmującej się webhostingiem i rejestracją domen internetowych. Przez 15 lat aktywnej pracy w spółce był odpowiedzialny za obszary związane z obsługą klienta oraz zarządzanie jakością i bezpieczeństwem informacji (pierwsze certyfikacje ISO9001 i ISO27001 w tej branży w Polsce). Obecnie, po pozyskaniu inwestora finansowego, członek Rady Nadzorczej spółki. Prywatnie zapalony biegacz oraz bibliofil. 

Radosław Czyrko - Partner Zarządzający w Xevin Investments, finansista związany z polskim rynkiem kapitałowymi od ponad 10 lat. Członek Zarządu Xevin Investments Sp z o.o. odpowiedzialny za nowe inwestycje, zasiadający w szeregu Radach Nadzorczych spółek z portfela inwestycyjnego między innymi: Red Sky Sp z o.o., Cube Group S.A. Grono.net S.A
Pracę zawodową rozpoczął w międzynarodowym Biurze Maklerskim Erste Securities Polska, gdzie pełnił funkcję Analityka Rynku Akcji. W latach 2001-2008 związany zawodowo z grupą funduszy Venture Capital Renaissance Partners, gdzie do grona inwestorów należały instytucje jak: ABN AMRO, EBRD, Asset Management. Dyplom Magistra Ekonomii otrzymał na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego; ukończył także studia Bankowości i Finansów ze specjalizacją Finanse Przedsiębiorstw.

Tomasz Grzybowski – Prywatny inwestor
Tomasz Grzybowski zrealizował kilka inwestycji w segmencie ICT
(m.in. One-2-One, Em Lab, POLIDEA), część z nich w modelu grupowym, w którym był liderem na poziomie seed/start up. Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej EM Lab, a w przeszłości One-2-One, Mobitrust i Holicon. Rozpoczął karierę w 1994 r. w Stomilu Olsztyn jako Kierownik ds. Komunikacji Marketingowej, później zajmował stanowisko Dyrektora ds. Marketingu w Neoplan Polska. Do sierpnia 2001 r. pełnił funkcję Dyrektora ds. Komunikacji Marketingowej w Michelin, gdzie był odpowiedzialny za region Europy Centralnej i Wschodniej. W roku 2001 objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie Tequila Polska. Następnie w 2006 został Partnerem Zarządzającym firmy Mothership, natomiast od 2009 r. Przewodniczącym Komitetu Inwestycyjnego Inkubatora Innowacyjności Science2Business. Tomasz Grzybowski jest prywatnym inwestorem zrzeszonym m.in. w Sieci Aniołów Biznesu Amber.


Marek Kapturkiewicz - Partner Innovation Nest
Współtwórca, inwestor i partner w Innovation Nest (funduszu seed/VC) oraz współzałożyciel i członek zarządu SPIN - Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest; posiadający bogate doświadczenie internetowe, marketingowe, medialne i inwestycyjne; poprzednio m.in. wieloletni członek zarządu, COO i wiceprezes Onet.pl; absolwent Wydziału Elektroniki, Informatyki i Elektrotechniki AGH oraz studiów biznesowych w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University w Nowym Sączu.

Jerzy Szkwarek - Prywatny Inwestor
Doświadczony menedżer specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym, taktycznym i operacyjnym średnich i dużych przedsiębiorstw. Ekspert w zakresie zarządzania procesami operacyjnymi w przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjno-handlowych. Specjalista w projektowaniu i eksploatacji łańcuchów i sieci dostaw. Ukierunkowany w działaniach na wzrost wartości spółek oraz optymalizację zaangażowania kapitału.
Od 1996 roku pełniący funkcje na stanowiskach związanych z zarządzaniem: prezesa zarządu spółki dystrybucyjnej DC Dystrybucja Elbrewery & Co., dyrektora sprzedaży i marketingu w Browarze Namysłów, dyrektora ds. operacyjnych, wiceprezesa spółki Komfort Sp. z o.o., członka rady nadzorczej spółki joint venture Komfort – Tarkett sp. z o.o., prezesa zarządu spółki Sklepy Komfort SA, prezesa zarządu spółki Vobis S.A.. Aktualnie realizujący indywidualne projekty w ramach firmy konsultingowej specjalizującej się w strategiach logistycznych łańcuchów dostaw. Pełni również obowiązki wiceprezesa spółki informatycznej Enterso.
Autor wielu publikacji, których tematyka dotyczy: optymalizacji łańcuchów logistycznych, zagadnień o charakterze procesowym, technologii informatycznego wsparcia zarządzania operacyjnego oraz zagadnień o charakterze strategicznym.
Dr nauk ekonomicznych, MBA Executive, inżynier - absolwent Akademii Morskiej.

Marek Zmysłowski - Prezes Zarządu Mementis.pl 
Marek Zmysłowski jest założycielem i zarządzającym Mementis.pl - biznesu internetowego w branży funeralnej. Mementis to ogólnopolska sieć zrzeszająca partnerskie przedsiębiorstwa pogrzebowe, zajmująca się spójnymi działaniami marketingowymi, unifikacją jakości oraz wykorzystaniem technologii dla ułatwienia korzystania z usług. 
Członek, założyciel stowarzyszenia przyszłych doradców i menedżerów "Cognitis", Marek Zmyłowki pierwsze kroki w życiu zawodowym stawiał w branży pośrednictwa finansowego (Phinance S.A.). Zaczynał jako sprzedawca, później kierował własnym zespołem, by następnie stworzyć od podstaw nową placówkę firmy. Kolejne doświadczenia z pogranicza sprzedaży, finansów i Internetu zdobywał współtworząc porównywarkę finansową money24.pl,znaną również z wypuszczenia na rynek mobilnej aplikacji do kontroli wydatków - moneyzoom.pl.

Wojciech Kłodziński - Prezes zarządu Enterso sp. z o.o.
Kreator nowych technologii w zakresie marketingu internetowego. Autor pierwszego w Polsce systemu do automatycznego pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarce Google (2006r.). Założyciel firmy Enterso Sp. z o.o. . Ekspert w zakresie programowania aplikacji webowych oraz aplikacji Windows (13 lat). Posiada wieloletnie doświadczenie w branży marketingu internetowego. Stawia na pełną automatyzację procesów wewnątrz firmy w celu redukcji kosztów. Laureat wielu konkursów dla przedsiębiorców tj. Krajowi Liderzy Innowacji, Produkt Roku, Firma Roku - Prezydent Miasta Szczecin oraz Marszałek Województwa. Absolwent ZUT Automatyka i Robotyka.

Bogdan Karwik, radca prawny w Kancelarii Prawniczej mkLegal - Mioduszewski i Karwik sp. k.
Studiował prawo na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Jest radcą prawnym wpisanym na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Po ukończeniu studiów brał udział w szeregu szkoleniach specjalistycznych, w tym m.in. był uczestnikiem rocznych studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej (organizowanych i prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego) oraz półrocznych studiów z zakresu prawa podatkowego. Od kilkunastu lat świadczy pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców w zakresie prawa własności intelektualnej, prawa mediów (w tym Internetu i prasy tradycyjnej), IT i nowych technologii, prawa spółek, prawa kontraktów (w szczególności umów handlowych), prawa podatkowego, ochrony danych osobowych i dóbr osobistych. Doradza przy inwestycjach (w tym w szczególności przy inwestycjach na wczesnym etapie rozwoju), umowach inwestycyjnych i innych umowach regulujących prawa i obowiązki wspólników, przeprowadza badania due diligence, reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, bierze udział w negocjacjach, doradza przy prowadzeniu i rozwiązywaniu sporów. Prowadził szereg szkoleń dotyczących prawnych aspektów pozyskania kapitału i inwestowania realizowanych dla różnych środowisk (środowiska naukowe, studenci, pomysłodawcy, przedsiębiorcy, inwestorzy, w tym tzw. Aniołowie Biznesu), w tym organizowanych m.in. przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych LEWIATAN, Politechnikę Warszawską, Polską Fundację Przedsiębiorczości z siedzibą w Szczecinie, Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy „Nowe Media” z siedzibą w Olsztynie, spółkę akcyjną z siedzibą w Warszawie notowaną na NewConnect.

Krzysztof Gawrysiak - Peywatny inwestor
Od lat 90tych związany z rynkiem kapitałowym i innowacyjnymi projektami technologicznymi. W latach 1996 -1997 zakłada jeden z pierwszych w Polsce komercyjnych dostarczycieli usług internetowych – firmę Supermedia. W latach 1997-1998 zakłada prężne wydawnictwo specjalizujące się z tematyce IT, którego sztandarowymi miesięcznikami stają się pisma Reset i www – okrzyknięte najpopularniejszymi miesięcznikami w swojej kategorii. Właściciel i twórca firmy Interactive Media – świadczącej zaawansowane sługi IT. W latach 2001 – 2004 doradza w wielu transakcjach M&A dla polskich i zagranicznych klientów – m. in dla niemieckiej grupy Metro czy brytyjskiej Piklington. Doradza jako ekspert Komisji Europejskiej polskiemu Rządowi w kwestiach związanych innowacyjnością i rozwojem. Współpracuje przy szeregu innowacyjnych projektów dla klientów z sektora mobile m.in dla TMobile czy Polkomtel. Jest ekspertem fundacji Mobile Open Society through Wireless Technology utworzonej przez TMobile i PTC. W latach 2004 – 2008 pracuje w korporacjach na Wyspach Brytyjskich zajmując się m. in. wprowadzaniem systemu SAP jak i projektami informatycznymi wspierającymi działania działów marketingu i sprzedaży. Doradza w kwestiach inżynierii finansowej przy inwestycjach brytyjskiej spółki AMP. Aktywnie działa w ramach Lewiatan Business Angels oraz innych sieciach aniołów biznesu jako anioł biznesu. W ramach LBA zrealizował transakcje kapitałowe jak inwestycja w firmę Polidea Sp. z o.o. z siedziba w Warszawie, Berlinie i San Jose US. Inwestuje w spółki technologiczne m. in telekomunikacja IFDynamics czy chemiczne PLab Sp. z o.o.

 

Katarzyna Witkowska - Menedżer ds. rozwoju w Szczecińskim Parku Naukowo - Technologicznym.
Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Klaster ICT Pomorze Zachodnie. Od 2007 roku koordynowała tworzenie i rozwój klastra ICT. Menedżer projektów z obszaru wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności. Założycielka pierwszego akademickiego inkubatora przedsiębiorczości w Szczecinie.

Michał Bańka - Dyrektor Departamentu Wspierania Instytucji Otoczenia Biznesu, Polska Agencja Rozwoju Pzredsiębiorczości
Dr Michał Bańka z funduszami Unii Europejskiej związany od 2004 r., pracując w Ministerstwie 
Gospodarki przy zarządzaniu, pośredniczeniu we wdrażaniu Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006 (od 2006 r. naczelnik wydziału finansowego dla 3 Programów Operacyjnych: SPO-WKP, PO IG,
PO IiŚ). Od 2008 r. Zastępca Dyrektora Departamentu Wsparcia Instytucji Otoczenia Biznesu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Obecnie p.o. Dyrektora Departamentu Wsparcia Instytucji Otoczenia Biznesu. Pracę zawodową łaczy z pracą naukową, prowadząc zajęcia dla studentów Katedry Europeistyki na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik projektu oraz główny wykonawca projektów badawczo rozwojowych Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autor i współautor monografii oraz kilkunastu artykułów z zakresu funduszy unijnych.

 

Tomasz Łasecki, Menedżer ds. Projektów Inwestycyjnych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Od 7 lat zaangażowany we współpracę z autorami projektów innowacyjnych, w tym z sektora nauki i B+R, a także doradztwo dla mikro, małych i średnich firm. Współtworzył jedną z pierwszych w Polsce Strategii Rozwoju Innowacyjności w woj. zachodniopomorskim. Zarządza operacyjnie Siecią Aniołów Biznesu AMBER, uczestniczy w pozyskiwaniu i przygotowaniu zespołów/firm innowacyjnych do kontaktu z inwestorami. Zarządza również relacjami z inwestorami w Sieci. Ponadto Członek Zespołu Inwestycyjnego Funduszu Kapitału Zalążkowego Pomeranus SEED. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego z zakresu Zarządzania i Marketingu, a także Wyceny Przedsiębiorstw oraz Efektywności Inwestycji. Jest akredytowanym przez PARP konsultantem Krajowej Sieci Innowacji związanej z transferem technologii.

Jacek Madej – Główny Menedżer ds. Projektów Innowacyjnych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości
Obecnie odpowiedzialny za wdrażanie i realizację projektów realizowanych przez Polską Fundację Przedsiębiorczości, w szczególności za projekty innowacyjne, w tym m.in. za Sieć Aniołów Biznesu AMBER, Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED oraz Projekt JOSEFIN (Joint SME Finance for Innovation). Konsultant Krajowego Systemu Usług przy PARP, pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością, ekspert Komisji Oceny Projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, absolwent MBA Uniwersytetu Szczecińskiego/Manchester Metropolitan University. W latach 1993-1999 odpowiedzialny za rekrutację, selekcję oraz szkolenie kadr Pomorskiego Banku Kredytowego SA oraz Banku Pekao SA, koordynator ds. organizacji i sprzedaży OFE Pekao/Alliance. Od 2000 roku aktywny uczestnik i współtwórca wielu inicjatyw krajowych i zagranicznych na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, w tym Kanadyjsko-Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, systemu funduszy pożyczkowych i poręczeniowych oraz projektów szkoleniowo-doradczych dla młodzieży i sektora MSP.

Robert Olejnik - Właściciel TEONITE VENTURES
doradca oraz mentor funduszu kapitału zalążkowego Pomeranus Seed współpracujący aktywnie z kilkunastoma startup'ami z branży IT, współzałożyciel Szczecińskiej Grupy Użytkowników Linuksa i Uniksa oraz były top executive BLStream. Entuzjasta oprogramowania, samouk oraz pasjonat metod organizacji czasu i pracy, aktywny na boiskach koszykarskich i siłowniach, wielki miłośnik psów.

Przemysław Drumlak - Financial Managers Association
Przemysław Drumlak ukończył studia w zakresie ekonomii i zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim oraz INDEG/ISCTE w Lizbonie. Od 2003 roku jest Biegłym Rewidentem wpisanym na listę Krajowej Izby Biegłych Rewidentów pod nr 10140. Posiada międzynarodowe kwalifikacje zawodowe: CIA nadawane przez Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych w USA oraz FCCA przyznane przez ACCA w Wielkiej Brytanii. Absolwent szkoleniowych programów menedżerskich organizowanych przez Harvard Business School w Bostonie - USA, London Business School w Wielkiej Brytanii, IESE Business School w Barcelonie oraz Kanadyjski Instytut Zarządzania ICAN. Karierę zawodową rozpoczął jako pracownik naukowy Katedry Makroekonomii WNEiZ US. Od roku 1998 bezpośrednio związany z biznesem, najpierw jako biegły rewident i konsultant (Deloitte, Ernst & Young), a następnie jako dyrektor finansowy i członek zarządu. Doświadczenie zdobywał w sektorze usług doradztwa finansowego, pracując dla światowych liderów profesjonalnych usług doradczych. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu spółkami średniej wielkości oraz w realizacji projektów inwestycyjnych w Polce i za granicą.

Grzegorz Gawlik – Menedżer ds. Projektów Inwestycyjnych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, w latach 2005-2010 menedżer i współzarządzający firmą konsultingową, od 2009 roku biegły sądowy w zakresie wyceny przedsiębiorstw, zarządzania i organizacji, sekretarz i ekspert gospodarczy Zespołu Ekspercko-Redakcyjnego Aktualizacji Strategii Rozwoju Szczecina 2025. Brał udział w realizacji pierwszych debiutów zachodniopomorskich firm na rynku New Connect. Od 2010 roku odpowiedzialny w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości za działalność Funduszu Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED.

Organizatorzy

Partnerzy

POMERANUS_SEED_KAPITALogo.jpg

logo_FIMA.png

Technopark_Pomerania_01.jpg

logo_lubileuszowe150x150.png

Patronat Honorowy

PARP_logo_PANTONEx3.jpg

gryf_marszalek.jpg

Patronat Medialny

logo_kolor_a_1000x355px.jpg

Mamstartup.jpg

proseed_logo_nowe.png

Cap24tv_logo2010-10.jpg

pi.jpg

© 2012 Polska Fundacja Przedsiębiorczości
powered by C5 - design by deep line