Szczecin

szczecin.jpg

Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego oraz największym miastem w regionie zamieszkiwanym przez 415 tys. mieszkańców. Swoją unikalność zawdzięcza niezwykle ciekawej historii oraz wyjątkowemu położeniu, które tworzą atmosferę miasta. Charakterystyczną cechą Szczecina jest rozwinięta gospodarka morska, zabudowa miasta w poniemieckim duchu oraz szeroko rozwinięte życie kulturalne.

Szczecin leży w odległości 170 km od Berlina oraz 65 km od Morza Bałtyckiego z dogodnym połączeniem z krajami Skandynawskimi. Wraz ze Świnoujściem, miasto tworzy dynamicznie działający port morski. Wszystko to sprawia, że Szczecin jest miastem tranzytowym, które łączy kraje Europy Zachodniej z krajami bałtyckimi, Skandynawią oraz południem Europy.

z10997886O.jpg

Wobec rosnącego znaczenia Szczecina, zapadła również decyzja o zorganizowaniu na jego obszarze siedziby dowództwa i sztabu Międzynarodowego Korpusu Północny - Wschód NATO oraz duńsko-niemiecko-polskiej jednostki wspierającej. Szczecin prowadzi współpracę międzynarodową 


z miastami położonymi w: Niemczech, Chinach, Danii, Anglii, Litwy, Szwecji, Rosji oraz w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na powyższe czynniki, miasto stanowi miejsce coraz większego zainteresowania zarówno inwestorów krajowych, jak i zagranicznych. 

Szczecin jest organizatorem wielu wydarzeń na skalę krajową, europejską a także i światową. Imprezy takie jak Tall Ship’s Races, Międzynarodowe Targi Szczecińskie, Turniej PKO Szczecin Open czy też Superliga Pucharu Europy w Wielobojach Kobiet i Mężczyzn .
Aby dowiedzieć się więcej o Szczecinie zapraszamy do odwiedzenia strony:
www.szczecin.eu

Organizatorzy

Partnerzy

POMERANUS_SEED_KAPITALogo.jpg

logo_FIMA.png

Technopark_Pomerania_01.jpg

logo_lubileuszowe150x150.png

Patronat Honorowy

PARP_logo_PANTONEx3.jpg

gryf_marszalek.jpg

Patronat Medialny

logo_kolor_a_1000x355px.jpg

Mamstartup.jpg

proseed_logo_nowe.png

Cap24tv_logo2010-10.jpg

pi.jpg

© 2012 Polska Fundacja Przedsiębiorczości
powered by C5 - design by deep line